Cod produs: UPLI-LI060KU-CG01B
Comparare Produse
Ups nJoy Keen 600 600VA-360W
UPLI-LI060KU-CG01B
UPS nJoy Keen 600 USB UPLI-LI060KU-CG01B Capacity 600 VA / 360 W Type Line-Interactive Input Nominal Voltage 230 VAC Accepted Voltage Range 162 ~ 290 VAC Frequency Range 50Hz / 60Hz (Auto Sensing) Output Nominal Voltage 230 VAC Accepted Voltage Range 207~253 VAC Frequency Range (Batt. Mode) 50 Hz / 60Hz ± 1% Power Factor 0.6 @ nominal voltage (100% load) Waveform (Batt. Mode) Simulated Sinewave Transfer Time Typical 4 ms Overload Protection Circuit breaker Line mode overload >(110%±10)% fault after alarm 1min >(120%±10)% fault immediately Battery mode overload >(110%±10)% fault after alarm 1min >(120%±10)% fault immediately Indicators type LED & Alarm Load Capacity, Load & Battery level, AC mode, Battery mode, Fault indicators Protection Outlets type 2 x Schuko Battery Backup & Surge Protection Full protection Overload, Short Circuit, Over discharge and Over charge Environement Noise level Less than 40dB Humidity 0-90 % (non-condensing) Temperature 0-40ºC Battery Type & Number 1 x GP07122L (PN: BTVACFUBBTO2LCG01B) Typical Recharge Time 8 hours up to 90% capacity Running time on battery (minutes) 25% Load - 19 min 50% Load - 5 min 75% Load - 1 min 100% Load - <1 min Communication port USB (HID optional) / LAN Software http://www.powermonitor.software/ Product dimensions 276 x 87 x 165 mm Product weight 4 kg Retail pack dimensions 319 x 126 x 232 mm Retail pack Weight 4.5 kgTemperature 0-40ºC.